wtorek, 12 stycznia 2016

komenda ,,zostaw''.

Ta komenda jest bardzo przydatna. Nawet na spacerze, gdy pies bierze coś z ziemi, za jej pomocą możesz go zachęcić, aby zostawił brudny śmieć, lub cudzą rzecz.

Wykonanie komendy :

1) Wydaj komendę ,,siad''.
2) gdy piesek usiądzie, wyciągnij ze swojej saszetki jakiś smakołyk (najlepiej, aby było to coś, za czym nasz głodomor nie bardzo przepada).
3) Zaciśnij smakołyk w pięści i połóż ją przed pieskiem.
4) wydaj komendę ,,zostaw'' stanowczym tonem.
5) w chwili, gdy tylko piesek przestanie dobierać się do twojej ręki, kliknij i daj mu inny, dużo pyszniejszy smakołyk - jako nagrodę.
6) Potem możesz urozmaicać ćwiczenia, kładąc smakołyk, który ma zostawić na trawie, na talerzu, lub - gdy jest już ekspertem w tej dziedzinie : na jego łapie.
7) Potem zwiększaj atrakcyjność smakołyków, które ma zostawić, tak aby nigdy nie przyszło mu do głowy wziąć np. z lasu nawet pysznego kurczaczka!
8) Te ćwiczenia możemy wykonywać także z miską - gdy przyjdzie pora jedzenia powiedz pieskowi ,,zostaw'' i po jakimś czasie wydaj komendę zwalniającą (np. okej, bierz).
9) Uwaga! Jeśli piesek nie wykona poprawnie ćwiczenie i zje smakołyk, nie usłyszawszy jeszcze komendy zwalniającej, nie karz go - po prostu zachowaj się neutralnie.

3 komentarze:

  1. Zinatwtej pozycji wygląda na bardzo smutnego 😩 😆

    OdpowiedzUsuń
  2. Zinatwtej pozycji wygląda na bardzo smutnego 😩 😆

    OdpowiedzUsuń
  3. Akurat na tym zdjęciu nie jest Zinnat, a jego kolega Golden Retriever, ale faktycznie zawsze gdy Zinnat wykonuje tą komendę, jego wyraz twarzy przypomina zajętego psimi smutkami pieska :)

    OdpowiedzUsuń